İHRACAT YAPMAK İSTER MİSİNİZ?

Türkiye’nin 2023 hedefi, 500 milyar dolar ihracat ve dünyanın ilk 10 ekonomisi arasında yer almak. Siz de ihracatınıza yön vererek global dünyanın avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Başarılı bir ihracat politikası belirlemek için ilk etapta her pazarda mücadele etmek yerine tek bir pazarı hedefleyerek, tam bir pazar araştırması yapabilir ve daha iyi sonuç alabilirsiniz.

Türkiye, tekstil sektörü verilerine bakıldığında; ülkemizde kurulu kapasite, iğ sayısı itibariyle Dünya’da altıncı; rotor sayısında ise dördüncü sıradadır. Avrupa kıtasının en büyük tekstil üretici ülkesi Türkiye’dir. Bunun yanı sıra ülkemiz Dünya’da yedinci büyük pamuk üreticisidir. Ev tekstilinde broderi ve gipür üretimi için kurulan makine parkı, dünyanın en büyük makine parkıdır. Avrupa’nın en büyük nevresim üreten fabrikası Türkiye’dedir. Havlu konusunda dünyanın ilk üç tedarikçisinden biridir. Dünya tekstil ihracatında Türkiye’nin payı yaklaşık %3, ev ve mekan tekstillerinde %4,5 ve teknik tekstillerde %1,5’tir(2013). Ancak görüldüğü üzere ihracat rakamları yeterli değildir.

İşte tam bu noktada fibre2fashion dünya tekstil sektörünü parmaklarınızın ucuna getiriyor.

http://www.fibre2fashion.com/